Invited groups |
2014Mooberry Relays 2014 Results - Mooberry Relays
Published by
Website:Click here Results at Athletic.net Mens 100 Meters
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 Isaac Wicks 11 North Central 10.96
2 Jalen Hicks 11 Joel Ferris 11.19
3 Sam Brown 10 Mead 11.24
4 Brandon Gleese 12 Shadle Park 11.40
5 Roy Hyatt 11 Mt Spokane 11.45
6 Tom Davis 12 Gonzaga Prep 11.62
7 Tajuane Roberson 10 Joel Ferris 11.69
8 Quinton Mcdonald 11 University 11.75
9 Connor Giannini 10 Gonzaga Prep 11.76
10 Thomas Dammarell 9 Mead 11.77
11 Jaydon Russ 10 Central Valley 11.86
12 Louis Keys 12 Mt Spokane 11.96
13 Jordan Yaws 12 Riverside 12.03
14 Tucker Stout 11 Central Valley 12.12
15 Kameron Summers 12 East Valley-Spokane 12.19
16 Caleb Deshazo 12 Cheney 12.31
17 Ethan Boniecki 11 North Central 12.36
18 Tre'Von Tuggles 9 University 12.41
19 Christian Dunbar 12 Cheney 12.65
20 Forrest Cameron 12 Riverside 13.05
21 Reese Mack 9 Shadle Park 13.23
Khalil Winfrey 10 Rogers-Spokane No Mark
Cody Sherwood 11 East Valley-Spokane No Mark
Mens 100 Meters Wheelchair
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 Michael Hoyt 9 Mt Spokane 20.69
Mens 800 Meters Wheelchair
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 Michael Hoyt 9 Mt Spokane 2:27.81
Mens 1600 Meters
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 Briton Demars 11 Central Valley 4:25.85
2 Justin Janke 10 North Central 4:26.46
3 Nick Hauger 12 Shadle Park 4:27.31
4 Tyler Brant 12 Mead 4:32.10
5 Corey Tindel 12 University 4:33.57
6 Taylor Smith 12 University 4:40.49
7 Angelo Ferraro 11 Riverside 4:46.84
8 Ethan Hockett 9 Central Valley 4:59.85
9 Nick Templeton 10 Mead 5:00.38
10 Kellen Bulger 10 Joel Ferris 5:04.81
Scott Kopczynski 11 East Valley-Spokane DNS
Chad Stevens 11 East Valley-Spokane DNS
Frankie Hoerner 12 Gonzaga Prep DNS
Roberto Lopez 10 Rogers-Spokane DNS
Steven Zachman 11 Cheney DNS
Mens 3200 Meters
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 Patrick Miranne 11 University 9:48.93
2 Hunter Simpson 10 University 9:57.27
3 Matt Hommel 12 Central Valley 10:04.78
4 Teagan Osborne 11 Shadle Park 10:05.02
5 Hank Knight 9 North Central 10:05.29
6 Michael Nall 10 Central Valley 10:20.37
7 Ryan Frostad 9 North Central 10:36.87
8 Phillip Gardner 10 Mead 10:46.66
9 Evan Sanford 10 Mead 10:53.88
10 Josiah Poler 10 East Valley-Spokane 11:06.04
11 Vince Frazier 10 Gonzaga Prep 11:11.66
Nathan Chapman 9 East Valley-Spokane DNS
Johnathan Murry 9 Rogers-Spokane DNS
Mens 110 Meter Hurdles
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 Sam Johnson 12 Mead 14.81
2 Bryan Anderson 10 Mead 14.83
3 Nick Johnson 10 Gonzaga Prep 14.86
4 Parker Bowden 11 Central Valley 15.15
5 Ben Craig 10 Central Valley 15.92
6 Jeremiah Cooney 9 Gonzaga Prep 16.19
7 Jakobie Andrews 11 Joel Ferris 16.22
8 Mike Proudfoot 11 Mt Spokane 16.36
9 Thilo Graham 12 Shadle Park 16.55
10 Josh Smith 11 University 16.61
11 Tristan Downing 11 Riverside 16.86
12 Jackson Spencer 11 Cheney 17.70
13 Nathan Wood 11 Joel Ferris 17.75
14 Isaac Lamb 10 East Valley-Spokane 19.23
15 Sam Schreiber 11 Cheney 19.31
16 Brad Bothun 12 North Central 19.99
17 Pj Bhatia 10 University 20.79
Joram Fultz 11 East Valley-Spokane DNS
Jake Geldbach 12 Shadle Park DNS
Kalani Fejeran 11 Mt Spokane DNS
Mens 300 Meter Hurdles
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 Bryan Anderson 10 Mead 39.83
2 Thilo Graham 12 Shadle Park 40.48
3 Garret Norris 12 Mead 40.73
4 Collin Nelson 11 Central Valley 40.87
5 Tristan Downing 11 Riverside 41.13
6 Jakobie Andrews 11 Joel Ferris 41.33
7 Josh Smith 11 University 41.80
8 Conner Guinn 11 Central Valley 42.15
9 Sam Schreiber 11 Cheney 44.78
10 Jeremiah Cooney 9 Gonzaga Prep 44.84
11 James Fisher Iii 11 Joel Ferris 45.13
12 Mathias Maughan 10 University 46.37
13 Isaac Lamb 10 East Valley-Spokane 47.10
14 Austynn Maddox 10 Cheney 47.53
15 Chris Von Michaeloski 9 Mt Spokane 48.20
Mike Proudfoot 11 Mt Spokane DNS
Mens 4x100 Relay
=====================================================
Place School Final
=====================================================
1 Mead 44.87
2 Rogers-Spokane 45.17
3 East Valley-Spokane 45.20
4 Joel Ferris 45.85
5 University 46.76
6 Central Valley 46.77
7 Gonzaga Prep 46.81
8 North Central 48.25
9 Mt Spokane 48.91
10 Cheney 50.78
Shadle Park DNS
Riverside DNS
Mens 4x100 Throwers Relay
=====================================================
Place School Final
=====================================================
1 Shadle Park 46.43
2 Central Valley 47.99
3 North Central 49.86
4 Mead 50.72
5 Joel Ferris 51.11
6 Rogers-Spokane 51.18
7 University 52.05
Mens 4x200 Relay
=====================================================
Place School Final
=====================================================
1 Gonzaga Prep 1:33.50
2 East Valley-Spokane 1:34.60
3 Rogers-Spokane 1:35.90
4 Central Valley 1:36.00
5 University 1:37.80
6 Riverside 1:38.60
7 Joel Ferris 1:38.80
Mead DQ
Mt Spokane DNS
North Central DQ
Mens 4x400 Relay
=====================================================
Place School Final
=====================================================
1 Riverside 3:29.83
2 University 3:32.86
3 Central Valley 3:33.98
4 Joel Ferris 3:35.43
5 Gonzaga Prep 3:42.44
6 North Central 3:51.01
7 Cheney 3:54.90
Mt Spokane DNS
Mens 4x800 Relay
=====================================================
Place School Final
=====================================================
1 East Valley-Spokane 8:10.69
2 Central Valley 8:11.71
3 Mead 8:27.26
4 Riverside 8:33.18
5 Shadle Park 8:33.20
6 North Central 8:38.31
7 University 8:40.62
8 Gonzaga Prep 9:18.68
Cheney DNS
Mens 4x1600 Relay
=====================================================
Place School Final
=====================================================
1 Central Valley 18:58.52
2 North Central 19:21.91
3 Mead 20:02.14
4 Gonzaga Prep 20:34.28
5 University 21:03.01
Mens 1600m Sprint Medley
=====================================================
Place School Final
=====================================================
1 Rogers-Spokane 3:44.19
2 Central Valley 3:51.55
3 Mt Spokane 3:53.29
4 Mead 3:53.31
5 Shadle Park 3:59.25
6 University 4:13.65
7 Riverside 4:47.29
East Valley-Spokane DNS
Mens Distance Medley
=====================================================
Place School Final
=====================================================
1 North Central 10:22.90
2 Joel Ferris 10:40.60
3 Mead 11:00.70
4 Riverside 11:11.20
5 Gonzaga Prep 11:13.00
6 University 11:14.00
7 Cheney 11:17.90
8 East Valley-Spokane 11:18.50
9 Central Valley 12:26.30
Mens Shot Put
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 Jonah Jordan 12 Mead 53-00.00
2 Jd Boden 12 Central Valley 48-10.00
3 Nathan Clayton 12 Shadle Park 48-03.00
4 Trevor Payne 11 Mt Spokane 45-06.00
5 Shayne Riordan 12 Central Valley 44-11.00
6 Trace Hussey 12 University 43-06.00
7 Zach Jensen 11 Joel Ferris 43-03.50
8 Brett Wyborney 11 Cheney 43-00.00
9 Connor Tangeman 12 Shadle Park 40-09.00
10 Tavian Lockhart 10 North Central 40-02.50
11 Levi Meinzinger 10 University 40-00.00
12 Damon King 11 East Valley-Spokane 39-03.00
13 Tyler Skogen 10 East Valley-Spokane 38-09.00
13 Kyle Eldredge 10 Rogers-Spokane 38-09.00
15 Jacob Robinson 12 Joel Ferris 38-06.00
16 Tyler Brooking 10 Gonzaga Prep 37-09.00
17 Kodi Smith 11 Cheney 37-02.00
18 Dylan Dykes 10 North Central 37-00.00
18 Jacob Lionello 11 Mt Spokane 37-00.00
20 Kerrigan Hough 11 Gonzaga Prep 35-11.00
21 Jordan Anderson 12 Mead 35-10.00
22 Tanner Rassmussen 10 Riverside 34-02.50
23 Eldon Judd 10 Riverside 32-06.00
24 Ben Saxton 9 Rogers-Spokane 32-02.50
Mens Discus
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 Trevor Payne 11 Mt Spokane 163-05
2 Jonah Jordan 12 Mead 153-02
3 Devon Diamaio-Hart 10 Mt Spokane 138-10
4 Hayden Wolrehammer 12 Central Valley 135-10
5 Trace Hussey 12 University 133-10
6 Zach Jensen 11 Joel Ferris 125-10
7 Kirk Unland 10 Joel Ferris 125-05
8 Nathan Clayton 12 Shadle Park 121-05
9 Jordan Anderson 12 Mead 121-02
10 Brett Wyborney 11 Cheney 119-10
11 Isaac Humble 11 Central Valley 119-04
12 Michael Alnassim 11 East Valley-Spokane 118-01
13 Russell Dubois 12 Gonzaga Prep 117-07
14 Tyler Rickel 10 University 116-04
15 Andrew Allen 11 East Valley-Spokane 115-07
16 Melik Hampton 11 Rogers-Spokane 108-03
17 Kodi Smith 11 Cheney 106-06
18 Kyle Eldredge 10 Rogers-Spokane 104-09
19 Aiden Volke 10 North Central 90-09
20 Max Wallette-Johnson 11 Riverside 90-02
21 Phillip Brown 11 Riverside 68-04
22 Garrett Keys 9 North Central 63-05
Gage Gallagher 10 Shadle Park No Time
Nick Bahr 12 Gonzaga Prep No Time
Mens Javelin
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 Carlos Riojas 12 Mt Spokane 185-08
2 Kerrigan Hough 11 Gonzaga Prep 164-02
3 Colin Gessler 11 Central Valley 160-02
4 Kyle Kinney 12 Shadle Park 157-07
5 Austin Scally 11 North Central 154-05
6 Andrew Matriciano 12 Central Valley 154-02
7 Jacob Barnes 10 Mt Spokane 152-11
8 Andrew Markley 10 Mead 151-09
9 Max Alley 12 Mead 151-07
10 Parker Bradstreet 10 University 146-02
11 Kirk Unland 10 Joel Ferris 141-07
12 Steven Hutchinson 12 Shadle Park 139-04
13 Troy Zubek 12 North Central 138-03
14 Christopher Janssen 9 East Valley-Spokane 131-00
15 Damon King 11 East Valley-Spokane 130-09
16 Christopher Jordan 12 University 127-08
17 Cody Dodson 12 Rogers-Spokane 124-08
18 Matthew Riddle 12 Cheney 121-06
19 Brandon Johnson 12 Joel Ferris 119-07
20 Nick Brozik 12 Gonzaga Prep 118-06
21 Tanner Rassmussen 10 Riverside 112-07
22 Elijah Rodriguez 12 Rogers-Spokane 111-11
23 Peter Bitz 12 Cheney 104-00
Eldon Judd 10 Riverside No Time
Mens High Jump
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 Ben Craig 10 Central Valley 6-02.00
2 Brandon Gleese 12 Shadle Park 6-02.00
3 Max Sykes 11 Central Valley 6-00.00
4 Noah Martin 10 University 5-10.00
5 Jj Curry 10 Rogers-Spokane 5-10.00
5 Cameron Duty 11 Shadle Park 5-10.00
7 Thomas Dammarell 9 Mead 5-08.00
7 Eli Hartshorn 11 East Valley-Spokane 5-08.00
7 Gabe George 11 University 5-08.00
10 Nathan Chapman 9 East Valley-Spokane 5-08.00
11 Reed Siclair 12 Mt Spokane 5-08.00
12 Tom Zieroth 10 Mt Spokane 5-06.00
12 Colton Labute 12 Riverside 5-06.00
12 Patrick Cikutovich 12 Mead 5-06.00
15 Michael Hollister 10 North Central 5-06.00
16 Austin Scally 11 North Central 5-04.00
Quinn Sestero 9 Gonzaga Prep NH
Nik Keller 10 Joel Ferris No Time
Melik Hampton 11 Rogers-Spokane NH
James Mann 10 Joel Ferris No Time
Alberto Chavez 10 Cheney No Time
Keenan Williams 11 Cheney No Time
Nick Johnson 10 Gonzaga Prep No Time
Mens Pole Vault
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 Korey Jacque 12 Mead 14-06.00
2 Aleks Vasilyev 11 Mead 14-00.00
3 J.T. Konrad 12 Mt Spokane 13-06.00
4 Matthew Coelho 11 Joel Ferris 13-06.00
5 Daniel Martin 12 University 13-00.00
6 Forrest Rogers 12 University 13-00.00
7 Gabe Wooddell 12 Mt Spokane 12-06.00
8 William Stoutzenberger 12 East Valley-Spokane 12-00.00
8 Trevor Brown 11 Central Valley 12-00.00
10 Kaleb Taylor 10 Gonzaga Prep 11-06.00
11 Jasper Coulter 11 North Central 11-06.00
12 Scott Hinshaw 11 Shadle Park 11-06.00
13 Clay Somes 9 Joel Ferris 11-00.00
14 Cory Hawotte 12 North Central 10-06.00
14 Brady Stinebaugh 12 East Valley-Spokane 10-06.00
16 Jared Adams 12 Central Valley 10-06.00
17 Justin Campbell 11 Shadle Park 10-06.00
18 Raymond Volk 10 Rogers-Spokane 10-00.00
19 Houston Moezulski 9 Cheney 10-00.00
20 Garrett Bonasera 11 Rogers-Spokane 9-06.00
21 Sean Lyonnais 11 Gonzaga Prep 9-06.00
Tom Littau 12 Cheney No Time
Mens Long Jump
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 Kyle Kinney 12 Shadle Park 20-10.00
2 Brandon Gleese 12 Shadle Park 20-08.75
3 Sam Johnson 12 Mead 19-07.50
4 Jacob Yedica 11 Mt Spokane 19-07.00
5 William Stoutzenberger 12 East Valley-Spokane 19-05.25
6 Jp Benson 12 Central Valley 19-02.75
7 Tod Kahler 11 Mt Spokane 19-00.50
8 Colton Labute 12 Riverside 18-07.00
9 Gaige Felix 10 Cheney 18-05.50
10 Aleks Vasilyev 11 Mead 18-03.75
11 Parker Bowden 11 Central Valley 18-01.75
12 Jamaal Edwards 10 North Central 18-01.25
13 Gabe George 11 University 17-08.25
14 Melik Hampton 11 Rogers-Spokane 17-06.25
15 Ethan Oliver 11 University 17-05.75
16 Cody Dodson 12 Rogers-Spokane 16-06.75
17 Teddy Bacon 11 Riverside 16-05.00
Jalen Hicks 11 Joel Ferris No Time
Reid Kincaid 10 Gonzaga Prep No Time
Marcus Saugen 12 North Central No Time
Jack Padon 12 Gonzaga Prep No Time
Isaiah Troutt 12 Joel Ferris No Time
Dante Clayton 10 East Valley-Spokane No Time
Aaron Galvez 9 Cheney No Time
Mens Triple Jump
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 Jack Bamis 11 Gonzaga Prep 44-11.75
2 Parker Bowden 11 Central Valley 43-05.50
3 Cameron Duty 11 Shadle Park 42-06.00
4 Jalen Hicks 11 Joel Ferris 42-04.50
5 Isaiah Troutt 12 Joel Ferris 42-04.00
6 Jp Benson 12 Central Valley 41-05.75
7 Marcus Saugen 12 North Central 41-00.00
8 Jacob Yedica 11 Mt Spokane 40-10.25
9 Sam Brown 10 Mead 40-05.00
10 Collin Galbreath 10 Mead 39-11.50
11 Brandon Rose 12 Rogers-Spokane 38-11.75
12 Colton Labute 12 Riverside 38-11.00
13 Noah Martin 10 University 38-09.50
14 Jayden Woodard 12 Shadle Park 37-11.00
15 Tod Kahler 11 Mt Spokane 37-00.50
16 Gaige Felix 10 Cheney 36-09.00
17 Cody Dodson 12 Rogers-Spokane 36-00.50
18 Reid Kincaid 10 Gonzaga Prep 35-05.00
19 Ethan Oliver 11 University 35-04.50
Teddy Bacon 11 Riverside No Time
Mens Hammer
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 Hayden Wolrehammer 12 Central Valley 145-00
2 Trevor Payne 11 Mt Spokane 133-08
3 Alec Grewe 10 University 118-11
4 Jackson Wollan 12 Central Valley 115-02
5 Jacob Lionello 11 Mt Spokane 112-03
6 Andrew Allen 11 East Valley-Spokane 107-00
7 Riley Socha 11 Joel Ferris 103-07
8 Jacob Robinson 12 Joel Ferris 103-05
9 Angelo Silva 10 University 86-11
10 Tyler Skogen 10 East Valley-Spokane 85-11
Womens 100 Meters
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 Sofia Pizzillo 11 Shadle Park 12.62
2 Maegan Mccurdy 11 Joel Ferris 12.81
3 Kayla Leland 12 Gonzaga Prep 13.01
4 Hailey Love 10 University 13.21
5 Hannah Holm 12 University 13.27
6 Ciara Bland 11 Mt Spokane 13.29
7 Megan Floyd 9 Joel Ferris 13.30
8 Kaitlin Troy 10 Gonzaga Prep 13.35
9 Madge Terry 10 Central Valley 13.40
10 Jenna Schlosser 11 Mead 13.43
11 Micaela Verdal 9 East Valley-Spokane 13.54
12 Katie Hoffman 9 Shadle Park 13.69
13 Olivia Whiteley 10 Central Valley 13.74
14 Mari Leitch 12 Mead 13.79
15 Bekah Zanoni 9 Riverside 13.84
16 Alayna Spencer 10 Riverside 14.08
17 Ally Jones 9 Cheney 14.11
Skylar Bastin 10 East Valley-Spokane DNS
Kelly Brown 10 Mt Spokane DNS
Womens 1600 Meters
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 Lauren Dunnell 11 Shadle Park 5:30.07
2 Kylee Dickinson 10 University 5:34.80
3 Kayla Boyer 10 Central Valley 5:41.47
4 Ashlee Pedersen 12 Mt Spokane 5:43.20
5 Jenna Rogers 9 Mead 5:47.30
6 Peighton Colliver 10 Mead 5:49.44
7 Anisa Allaet 11 Joel Ferris 5:50.17
8 Amanda Schmitz 12 Gonzaga Prep 5:52.47
9 Alice Burchett 9 Riverside 5:55.06
10 Lauralynn Chapel 9 Mt Spokane 5:55.80
11 Ashley Guilbault 12 University 5:58.17
12 Ally Sestero 9 Joel Ferris 6:26.21
13 Katelynn Ericksen 10 Riverside 7:17.13
Womens 3200 Meters
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 Brittany Aquino 10 East Valley-Spokane 11:46.39
2 Amanda Kinzel 12 Joel Ferris 11:58.15
3 Gabi Gomez-Wint 11 Shadle Park 12:00.80
4 Peighton Colliver 10 Mead 12:02.97
5 Sarah White 11 Central Valley 12:07.74
6 Courtney Sherick 12 University 12:21.25
7 Ashley Beard 9 Central Valley 12:37.09
8 Erin Kinney 10 Gonzaga Prep 12:39.60
9 Anne Arbanas 10 Joel Ferris 12:43.44
10 Gina Ewing-Dibari 12 Mead 12:52.09
11 Kayla Isaacson 12 East Valley-Spokane 12:57.56
12 Alexis Schmidt 9 Cheney 12:58.14
13 Amanda Guilbault 12 University 13:29.95
14 Alecia Brooks 9 Cheney 13:47.46
15 Catie Raymond 11 Riverside 14:29.20
Micaela Kostecka 10 Mt Spokane DNS
Womens 100 Meter Hurdles
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 Sidney Ritter 11 Shadle Park 15.86
2 Johanna Sherman 12 Cheney 16.24
3 Zoe Novakovich 10 East Valley-Spokane 16.40
4 Clarisa Martinez 12 Central Valley 17.35
5 Emily Smith 10 University 17.36
6 Davilynn Fischer 11 Gonzaga Prep 17.45
7 Deja Sanders 10 Mt Spokane 17.56
8 Makala Peterson 11 Rogers-Spokane 17.67
9 Lecia Renecker 12 University 17.73
10 Courtney Wanke 12 North Central 17.77
10 Jordan Harris 12 Mt Spokane 17.77
12 Audrey Kennar 11 Gonzaga Prep 17.97
13 Taylor Britz 9 Mead 18.02
14 Samantha Nania 12 Central Valley 18.24
15 Lauren Miller 11 Joel Ferris 18.26
16 Morgan Konynenbelt 10 Mead 18.32
17 Abigail Hagan 9 Shadle Park 18.41
18 Kabao Xiong 11 Rogers-Spokane 18.93
19 Payton Fredricksen 10 East Valley-Spokane 19.34
20 Krystal Jones 11 Joel Ferris 19.87
Amanda Mcgonigal 11 Riverside DNS
Elise Janson 12 North Central DNS
Womens 300 Meter Hurdles
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 Deja Svastisalee 12 North Central 45.14
2 Sidney Ritter 11 Shadle Park 47.20
3 Johanna Sherman 12 Cheney 48.44
4 Brielle Crump 10 Central Valley 48.48
5 Sierra Everman 9 North Central 49.74
6 Davilynn Fischer 11 Gonzaga Prep 50.35
7 Jordan Harris 12 Mt Spokane 50.60
8 Miranda Berg 11 University 50.67
9 Lecia Renecker 12 University 51.12
10 Jordyn Reed 11 Central Valley 52.08
11 Marisol Delcid 9 Mt Spokane 52.35
12 Caressa Leymao 12 Mead 53.06
13 Zoe Novakovich 10 East Valley-Spokane 53.38
14 Audrey Kennar 11 Gonzaga Prep 54.69
15 Emma Works 9 Joel Ferris 55.34
16 Aurora Meuler 11 Mead 55.51
17 Makala Peterson 11 Rogers-Spokane 55.59
18 Abigail Hagan 9 Shadle Park 55.73
19 Emily Maclean 9 Joel Ferris 1:01.11
Payton Fredricksen 10 East Valley-Spokane DNS
Womens 4x100 Relay
=====================================================
Place School Final
=====================================================
1 Central Valley 50.30
2 Shadle Park 51.07
3 East Valley-Spokane 52.53
4 Riverside 53.35
5 Cheney 53.91
6 University 54.08
7 North Central 54.15
7 Mead 54.15
9 Joel Ferris 55.03
10 Rogers-Spokane 56.38
Gonzaga Prep DNS
Mt Spokane DNS
Womens 4x100 Throwers Relay
=====================================================
Place School Final
=====================================================
1 Joel Ferris 55.39
2 Central Valley 56.33
3 University 59.24
4 Mead 59.48
5 Gonzaga Prep 59.79
6 Mt Spokane 1:00.74
Womens 4x200 Relay
=====================================================
Place School Final
=====================================================
1 Shadle Park 1:45.07
2 Central Valley 1:46.30
3 Mt Spokane 1:48.72
4 University 1:50.15
5 Joel Ferris 1:50.28
6 East Valley-Spokane 1:52.39
7 Mead 1:53.87
8 Gonzaga Prep 1:54.57
9 Rogers-Spokane 1:57.93
10 Riverside 1:58.35
Womens 4x400 Relay
=====================================================
Place School Final
=====================================================
1 Central Valley 4:05.68
2 University 4:15.66
3 Gonzaga Prep 4:22.56
4 East Valley-Spokane 4:25.58
5 Riverside 4:31.26
Shadle Park DNS
Womens 4x800 Relay
=====================================================
Place School Final
=====================================================
1 North Central 10:06.12
2 Riverside 10:15.37
3 Central Valley 10:25.32
4 Mt Spokane 10:32.84
5 Gonzaga Prep 10:51.92
6 Shadle Park 11:07.53
7 Mead 11:36.17
8 University 11:51.54
Cheney DNS
Womens 1600m Sprint Medley
=====================================================
Place School Final
=====================================================
1 North Central 4:25.42
2 Central Valley 4:32.72
3 Cheney 4:39.80
4 Mead 4:41.57
5 Mt Spokane 4:47.61
6 Joel Ferris 4:48.94
7 Rogers-Spokane 4:56.60
8 University 4:57.53
9 Shadle Park 4:59.45
10 Riverside 5:03.54
East Valley-Spokane DNS
Womens Distance Medley
=====================================================
Place School Final
=====================================================
1 Central Valley 12:31.35
2 Mt Spokane 12:37.62
3 Riverside 12:43.75
4 North Central 13:00.75
5 Joel Ferris 13:15.35
6 Gonzaga Prep 13:29.29
7 Mead 13:45.96
8 East Valley-Spokane 14:30.71
9 Shadle Park 14:37.17
10 Rogers-Spokane 14:39.18
11 Cheney 14:47.07
12 University 14:53.87
Womens Shot Put
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 Sabrina Keys 12 North Central 45-02.00
2 Siniva Areta 11 Joel Ferris 34-08.00
2 Katie Van Etten 10 Central Valley 34-08.00
4 Joselynn Tensley 10 Central Valley 33-04.00
5 Christina Sanchez 12 Mead 32-06.00
6 Mashayla Combs 12 Rogers-Spokane 32-04.00
7 Taylor Dewey- Buchanan 12 Rogers-Spokane 32-02.50
8 Tia Clemenson 10 University 32-02.00
9 Kourtney Ybarra 9 Shadle Park 31-11.50
10 Stacey Rainer 11 North Central 31-09.50
10 Delaney Warren 9 Mt Spokane 31-09.50
12 Hayley Sharkey 11 Joel Ferris 30-04.00
13 Chae Brown 12 Mead 30-02.50
14 Brooklynn Callahan 12 Mt Spokane 30-01.00
15 Karlee Rayman 10 Shadle Park 29-08.50
16 Jessica Vanorman 12 Gonzaga Prep 28-07.50
17 Nikki Chrisp 11 Riverside 27-07.00
18 Viktoria Baklamova 9 University 27-05.50
19 Katie Mcgourin 11 Cheney 26-02.00
20 Samantha Dale 9 East Valley-Spokane 26-01.00
21 Rebekah Nalder 10 East Valley-Spokane 23-02.00
22 Chantel Harms 9 Riverside 22-11.00
23 Sasha Johnson 12 Cheney 22-06.00
Sarah Mcmaster 11 Gonzaga Prep No Time
Womens Discus
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 Elisha Allred 12 East Valley-Spokane 131-05
2 Siniva Areta 11 Joel Ferris 114-00
3 Sharaya Roberts 11 Joel Ferris 108-09
4 Jessica Vanorman 12 Gonzaga Prep 106-05
5 Sabrina Keys 12 North Central 104-10
6 Joselynn Tensley 10 Central Valley 103-07
7 Brianna Simon 12 Mead 100-11
7 Justice Harris 10 Mt Spokane 100-11
9 Taylor Dewey- Buchanan 12 Rogers-Spokane 97-00
10 Emily Kiefer 12 Mt Spokane 96-08
11 Kaelyn Hess 12 East Valley-Spokane 96-06
12 Christina Sanchez 12 Mead 95-03
13 Neely Harding 10 University 89-07
14 Sasha Johnson 12 Cheney 85-01
15 Nikki Chrisp 11 Riverside 83-02
16 Veronica Franzese 10 University 82-00
17 Kourtney Ybarra 9 Shadle Park 81-09
18 Haley Rektor 10 North Central 79-11
19 Makala Peterson 11 Rogers-Spokane 70-09
20 Hailey Ottosen 11 Cheney 66-03
21 Katie Van Etten 10 Central Valley 65-07
22 Autumn Phillips 12 Riverside 59-09
23 Lily Copeland 10 Gonzaga Prep 56-02
24 Emma Wagley 11 Shadle Park 50-10
Womens Javelin
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 Mckenna Stocker 11 Central Valley 119-05
2 Kinsey Pease 12 Cheney 117-09
3 Koreejo Kinder 10 Mead 116-08
4 Rylie Pease 9 Cheney 110-10
5 Aurora Meuler 11 Mead 106-05
6 Liz Adams 12 Central Valley 106-01
7 Emma Smith 12 Gonzaga Prep 103-04
8 Madison Bastin 10 East Valley-Spokane 101-02
9 Neely Harding 10 University 99-01
10 Megan Arnold 11 North Central 97-04
11 Octavia Arnold 12 North Central 90-04
12 Nicole Bennie 11 Shadle Park 87-01
13 Brooklynn Callahan 12 Mt Spokane 86-06
14 Mattea Steeneck 12 Rogers-Spokane 85-07
15 Kristin Hunter 12 Rogers-Spokane 84-04
16 Bailey Juris 12 East Valley-Spokane 83-08
17 Chrissy Fitzgerald 9 Joel Ferris 81-04
18 Jenna Bakly 10 Joel Ferris 81-02
19 Valerie Gamon 9 Gonzaga Prep 73-04
20 Lilly Lemoine 10 Riverside 64-05
21 Nikki Chrisp 11 Riverside 64-01
22 Shelby Rotchford 12 University 59-11
23 Emily Keenan 11 Shadle Park 52-02
Womens High Jump
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 Jordyn Reed 11 Central Valley 5-02.00
2 Tierra White 12 Rogers-Spokane 5-02.00
3 Mayson Douglass 12 Mead 5-00.00
3 Maddie Weigand 11 Mead 5-00.00
5 Grace Arbanas 12 Joel Ferris 5-00.00
6 Emily Bahr 10 Gonzaga Prep 4-10.00
7 Alex Rankin 12 East Valley-Spokane 4-10.00
8 Kaelyn Baker 10 Shadle Park 4-08.00
8 Taylor Flanagan 12 Mt Spokane 4-08.00
8 Bailey Juris 12 East Valley-Spokane 4-08.00
11 Paige Van Matre 9 Central Valley 4-08.00
12 Mary Smith 10 Gonzaga Prep 4-08.00
12 Kayla Lutz 11 University 4-08.00
14 Kinsey Pease 12 Cheney 4-04.00
Tara Wasser 9 Mt Spokane NH
Shelby Rotchford 12 University NH
Brittni Fencl 11 Rogers-Spokane NH
Julianna Trepanier 10 Riverside NH
Paula Maring 12 Shadle Park NH
Jaime Hardy 12 Riverside NH
Kayla Lemlin 11 Cheney NH
Shelby Kantner 12 Joel Ferris No Time
Womens Pole Vault
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 Carrie Jacka 11 Mead 11-04.00
2 Randi Sherman 12 Mead 9-06.00
2 Hayley Otholt 12 Joel Ferris 9-06.00
4 Grace Arbanas 12 Joel Ferris 9-00.00
5 Baylee Buchanan 10 East Valley-Spokane 8-06.00
6 Shawnee Konrad 9 Mt Spokane 8-00.00
6 Kayla Wyatt 9 Gonzaga Prep 8-00.00
6 Mckinzie Carter 10 Central Valley 8-00.00
6 Samantha Nania 12 Central Valley 8-00.00
6 Leslie French 12 University 8-00.00
6 Shelby Ferris 12 Mt Spokane 8-00.00
12 Brittni Fencl 11 Rogers-Spokane 7-06.00
13 Jojo San Nicholas 9 Gonzaga Prep 7-00.00
14 Reisza Spackman 11 Riverside 6-06.00
15 Brooklyn Spencer 8 Cheney 6-00.00
15 Julianna Trepanier 10 Riverside 6-00.00
Alexiz Samuelson 11 Shadle Park NH
Talia Felice 11 Rogers-Spokane NH
Jamie Bradley 11 Cheney No Time
Jennifer Parman 12 East Valley-Spokane NH
Womens Long Jump
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 Maegan Mccurdy 11 Joel Ferris 16-08.00
2 Hannah Reiman 10 Central Valley 16-07.00
3 Breaunna Upmeyer 10 University 15-01.25
4 Leslie French 12 University 14-10.50
5 Allison Petty 10 Mead 14-10.25
6 Cassie Fielding 11 Central Valley 14-09.75
7 Kabao Xiong 11 Rogers-Spokane 14-05.25
8 Jordyn Brooks 10 Mt Spokane 14-00.00
9 Taylor Flanagan 12 Mt Spokane 13-11.75
10 Mayson Douglass 12 Mead 13-10.50
11 Haley Carl 10 Joel Ferris 13-09.25
12 Emily Bahr 10 Gonzaga Prep 13-01.50
13 Julianna Trepanier 10 Riverside 13-01.00
14 Kayla Wyatt 9 Gonzaga Prep 13-00.25
15 Shannen Gladden 9 Cheney 12-05.50
16 Talia Felice 11 Rogers-Spokane 12-03.50
17 Emma Wagley 11 Shadle Park 11-10.75
18 Tyler Castro 10 Shadle Park 11-09.25
Shelby Kantner 12 Joel Ferris No Time
Jaime Hardy 12 Riverside No Time
Ally Jones 9 Cheney No Time
Womens Triple Jump
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 Megan Murphy 12 North Central 35-05.75
2 Elise Janson 12 North Central 33-09.25
3 Hannah Reiman 10 Central Valley 33-09.00
4 Jenna Schlosser 11 Mead 33-08.50
5 Amanda Konynenbelt 12 Shadle Park 33-07.25
6 Taylor Britz 9 Mead 32-06.00
7 Arizona Davis 11 Mt Spokane 31-05.75
8 Emily Bahr 10 Gonzaga Prep 29-09.50
9 Kazlyn Roullier 11 Central Valley 29-01.50
10 Jordyn Brooks 10 Mt Spokane 28-08.50
11 Bridget Plese 9 Gonzaga Prep 28-07.75
12 Talia Felice 11 Rogers-Spokane 27-11.50
13 Kabao Xiong 11 Rogers-Spokane 27-03.75
13 Emma Wagley 11 Shadle Park 27-03.75
15 Rose Taylor 9 Riverside 23-04.50
Zoe Novakovich 10 East Valley-Spokane No Time
Alex Rankin 12 East Valley-Spokane No Time
Courtney Schwendiman 12 Cheney No Time
Isobelle Jones 10 Joel Ferris No Time
Womens Hammer
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 Elisha Allred 12 East Valley-Spokane 126-10
2 Joselynn Tensley 10 Central Valley 122-09
3 Siniva Areta 11 Joel Ferris 118-09
4 Brianna Simon 12 Mead 111-11
5 Elizabeth Bernbaum 11 Central Valley 94-02
6 Christina Sanchez 12 Mead 80-00
7 Samantha Dale 9 East Valley-Spokane 78-07
8 Jenna Bakly 10 Joel Ferris 74-00
9 Delaney Warren 9 Mt Spokane 73-08
10 Harlie Stuart 11 University 68-03
11 Mashayla Combs 12 Rogers-Spokane 65-00
12 Justice Harris 10 Mt Spokane 64-10
13 Veronica Franzese 10 University 64-03
14 Taylor Dewey- Buchanan 12 Rogers-Spokane 62-04
Emily Kiefer 12 Mt Spokane No Time
Brooklynn Callahan 12 Mt Spokane No Time
Like·Comment·Share·E-mail·19242 views
History for Mooberry Relays
Show 4 more
|